Служба автомобільних доріг
у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » За останні два роки в області нарешті почали капітально ремонтувати основні траси - Г. Москаль

За останні два роки в області нарешті почали капітально ремонтувати основні траси - Г. Москаль

Дорожники не встигають латати діри і ями -- їх безліч і вони всюди. Адже зима на Закарпатті  була  і холодна, і "гнила". І ці контрасти дуже негативно вплинули на стан асфальтного покриття. А весна не наставала досить довго. Та холоди одразу змінили 20-градусні теплі дні. Весь транспорт "висипав" на дороги. І ясувалося, що шляхи в області -- в суцільних ямах і вибоїнах. Подекуди просто не проїхати.

Про таку ситуацію не може не говорити влада прикордонного регіону, оскільки всі -- і не лише водії -- страшенно невдоволені й скаржаться в державні інстанції.

Та все-таки до честі дорожників, вони розпочали, хай і далеко не скрізь, оновлювати шляхи. Насамперед на трасі міжнародного значення Київ--Чоп, потім на відрізку Мукачево -- Рогатин (у межах області), у Мукачівському, Іршавському, Виноградівському та ще в декількох районах. Але цього не просто мало, а вкрай мало. Бо в курортному Свалявському, інших гірських районах швидкість пересування -- до сорока кілометрів на годину: одну яму об'їдеш, а в три втрапиш.

Тож, за словами голови ОДА Геннадія Москаля, абсолютну більшість автодоріг на Закарпатті капітально не ремонтували по кілька десятиліть, а є й такі, які не ремонтувалися взагалі ніколи. "Ямковий ремонт, який проводився щороку після зими, -- не рахується, він витримує лише кілька місяців. Це просто викидання грошей на вітер. За останні два роки в області нарешті почали капітально ремонтувати основні траси, прокладати суцільний асфальт. І всі вони пережили зиму, незважаючи на інтенсивний рух вантажівок. В область прийшли потужні автодорожні компанії, у тому числі з-за кордону, які роблять дуже якісну роботу. Але в нас величезний дефіцит грошей, тому за рік чи два капітально відремонтувати всі дороги ми не зможемо, -- зізнається голова ОДА. -- Тільки поступово і в міру надходження коштів. На жаль, наші надії на фінансування з центру не виправдовуються, тому, як і торік, сподіваємося на "дорожній експеримент". До того ж порівняно з минулим роком митниці підняли індикативні показники, а отже, і тут грошей буде менше..."   Ось і все. Як то кажуть, ні в луг, ні в плуг -- бездоріжжя нам ще довго заважатиме жити й безпечно їздити.

  Василь НИТКА

«Голос України»