УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » У 2021 плануємо відкрити рух на новому обході Дніпра – Олександр Кубраков

У 2021 плануємо відкрити рух на новому обході Дніпра – Олександр Кубраков

Ввести в експлуатацію Південний обхід міста Дніпро – завдання на наступний рік. Про це повідомив Голова Державного агентства автомобільних доріг Олександр Кубраков, який 26 листопада 2020 р. спільно з Президентом України Володимиром Зеленським проінспектував хід будівництва цього важливого для Дніпра інфраструктурного проєкту.

Роботи на довгобуді, нагадаємо, відновили завдяки програмі Велике будівництво.

За словами Олександра Кубракова, нова ділянка дороги дозволить розвантажити автомобільний трафік у місті Дніпро. «Коли буде добудовано цю ділянку, весь трафік, який в’їжджає у Дніпро через Південний міст, буде направлено в обхід (міста - ред.) і виходити на трасу Н-08 у напрямку Запоріжжя», – зазначив голова Укравтодору.

Реалізація проєкту «Будівництво другої черги Південного обходу м. Дніпра» передбачає будівництво автомобільної дороги загальною протяжністю 7,1 км від автомобільної дороги державного значення Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через місто Кременчук) – Маріуполь до Південного мосту через річку Дніпро. Також передбачено будівництво 2 транспортних розв’язок у двох рівнях, штучних споруд для проїзду сільгосптехніки, перевлаштування магістральних газопроводів, повітряних ліній електропередач та інших комунікацій.

Нагадаємо, будівництво Південного обходу м. Дніпро розпочали ще у 2012 році, планували завершити за два роки. Однак, до робіт на новому обході повернулися лише зараз, завдяки програмі «Велике будівництво».

Протяжність обходу: 7,1 км

У нижньому шарі за минулі 7 років зроблено 3,5 км.

Довідково:

Що зроблено у 2020:

- розібрана тимчасова дорога,

- закінчено рекультивацію земель для подальшого використання їх у сільському господарстві,

- встановлено бортовий камінь,

- проведено водовідведення,

- перенесено комунікації (водопостачання, газопроводу та кабельних мереж зв’язку),

- скориговано проєкти по 7 об’єктам будівництва обходу.

Готовність об’єкту станом на листопад 2020 р – 43%

Що плануємо зробити у 2021:

на об’єктах км 0+000 - км 1+800 та км 1+800 – км 3+700 влаштуємо фінішний шар дорожнього одягу, виконаємо водовідведення та облаштування дороги (дорожня розмітка, знаки, бар’єрне огородження);

на ділянці км 3+673 - км 3+723 перевлаштовуємо газопровід та кабельні мережі зв’язку;

на ділянці км 3+700 - км 4+200 перевлаштовуємо водогін та впорядкуємо земляне полотно;

на ділянці дороги від межі м. Дніпра до проїзної частини залізобетонного шляхопроводу влаштуємо металеву гофровану водопропускну трубу, фундамент під залізобетонну тюбінгову трубу, зливовий колектор, а також упорядкуємо земляне полотно;

на транспортній розв’язці на км 0+000 нанесемо дорожню розмітку і встановимо дорожні знаки.