Служба автомобільних доріг
у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Тендер на будівництво об’їзду м. Берегове буде оголошено вже у березні 2017 року!

Тендер на будівництво об’їзду м. Берегове буде оголошено вже у березні 2017 року!

Будівництво об’їзної дороги за проектом має тривати 24 місяці.

Державне агентство автомобільних доріг України у 2017 році планує розпочати реконструкцію автошляху  М-24/Е58 Мукачеве – Берегове – КПП «Лужанка» та будівництво об’їзної дороги м. Берегове та с. Астей для цієї траси. 

На корегування проектно-кошторисної документації для будівництва об’їзного шляху потрібно близько 2 місяців. Служба автодоріг Закарпатської області запевняє, що документація готова буде у лютому, тому у березні може вже оголосити тендер. Взагалі ж, якщо не буде затримок з фінансуванням робіт, спорудження цього відрізку автошляху має бути завершено за 24 місяці. 

«Нині ця траса доволі вузька, ми ж її плануємо розширити ще додатково на дві смуги руху на ділянці від Мукачева до Берегове, розбудувати до 1 категорії та побудувати обхід м. Берегове. Розширення траси до прикордонного пункту дозволить збільшити пропускну можливість автошляху для вантажного транспорту, скоротити час рух. Взагалі розбудова цієї автомобільної дороги є дуже важливою для України, бо саме вона стане найкоротшим шляхом до Угорщини», – повідомив Олександр Кава, радник Голови Державного агентства автодоріг.  

За його словами, Служба автодоріг у Закарпатській області пообіцяла оперативно вирішити питання з облдержадміністрацією щодо викупу землі для ще одного об’їзду на цій трасі – об’їзду с. Гать. 

Прикордонний пункт «Лужанка» також планують реконструювати. Він має стати альтернативою існуючому КПП «Тиса» – зараз лише він має можливість пропуску великогабаритного автотранспорту до Угорщини. 

Фінансування ремонтно-будівельних робіт здійснюватиметься за рахунок кредиту Уряду Угорщини загальною сумою у 50 млн. євро. Окрім реконструкції траси М-24 Е58 та будівництва обходу м. Берегове, за рахунок цього кредиту реалізовуватимуться ще 4 проекти ремонту та будівництва об’єктів на кордоні з Угорщиною. 

Нагадаємо, 23 листопада 2016 року, Кабінет Міністрів України схвалив Рамковий Договір між Урядом України та Урядом Угорщини на надання безвідсоткового кредити на умовах пов’язаної допомоги.