УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Представники Укравтодору взяли участь у Міжнародному конгресі з безпеки на транспорті

Представники Укравтодору взяли участь у Міжнародному конгресі з безпеки на транспорті

Сьогодні, 11 листопада 2019 року, в рамках проведення другого етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні, відбувся Міжнародний конгрес з безпеки на транспорті

Вже традиційно, у заході взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров'я України,  Міністерства інфраструктури України, Укравтодору, Державної служби України з безпеки на транспорті, Національної поліції, АТ «Укрзалізниця», МТСБУ  та інші.

Основними  темами Міжнародного конгресу стали результати виконання Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні,  проблемні питання у сфері перевезень, розвиток транспортної інфраструктури та транспортного страхування, вжиття необхідних заходів для зменшення кількості ДТП та зменшення смертності на дорогах України, система управління безпекою руху у сфері транспорту.

Також фахівці та експерти порушили питання  впровадження європейських стандартів в організації дорожнього руху, сучасні методи моніторингу в транспортній системі та діджиталізація у сфері безпеки на транспорті.

Начальник Відділу безпеки руху Управління експлуатації доріг Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Голоцван виступив із доповіддю на тему: «Впровадження в Україні аудиту безпеки автомобільних доріг». У своїй доповіді він наголосив на  важливості запровадження аудиту безпеки автомобільних доріг, що  полягає у впровадженні принципів безпечного проєктування, більш  чіткого розуміння та покращення організації та безпеки дорожнього руху, впровадження в майбутньому більш досконалих стандартів та процедур безпеки доріг, економії коштів, зменшення соціальних витрат та витрат на медичне обслуговування внаслідок зменшення кількості ДТП.

Нагадаємо, 17 жовтня 2019 року, Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління безпекою автомобільних доріг». Закон імплементує положення Директиви 2008/96/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19.11.2008 «Про управління безпекою дорожньої інфраструктури.

 «Своєчасний аудит безпеки автомобільних доріг загального користування дозволяє усунути недоліки ще на стадії проєктування, не витрачаючи кошти на будівництво,  що як наслідок, мінімізує час і кошти, які можуть бути витрачені на перепроєктування на більш пізніх стадіях»,- довав Олександр Голоцван.

Аудит безпеки автомобільних доріг буде обов’язковим на міжнародних та національних автомобільних дорогах. Він охоплює стадії від проєктування до введення в експлуатацію та протягом одного року з дня введення в експлуатацію.

З 2021 року розпочнеться обов’язковий аудит для міжнародних доріг та з 2022 року для національних.

 «Обов’язкова процедура аудиту безпеки автомобільних доріг є однією з основних умов фінансування проєктів щодо покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг, що реалізуються в рамках кредитних угод між Україною та МФО. Як показав досвід країн, які досягли високого рівня безпеки дорожнього руху,  проведення аудиту безпеки доріг – це  високоефективний та економічно вигідний інструмент підвищення рівня безпеки на дорогах», - підсумував Олександр Голоцван.