УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Перехід на середньострокове планування дозволить реалізувати масштабні інфраструктурі проєкти, - Міністр інфраструктури Владислав Криклій

Перехід на середньострокове планування дозволить реалізувати масштабні інфраструктурі проєкти, - Міністр інфраструктури Владислав Криклій

12 листопада  Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому  закони України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування» (реєстр № 1064) та «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування» (реєстр. № 1041).

Закони змінюють підхід до формування переліків об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування. Спрощують тривали процедури погоджень, з якими зіткнулись обласні державні адміністрації під час формування  переліків відносно автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Тепер можна швидше приступати до безпосереднього виконання ремонтно-будівельних робіт. 

Владислав Криклій: «Це прогнозованість та гарантії для підрядників, в підсумку це призведе до розвитку ринку, конкуренції, зниження вартості та підвищення якості робіт», - заявив Міністр.

Також важливою  є можливість використання коштів місцевого бюджету на розвиток і утримання автомобільних доріг державного значення, які є пріоритетними для регіону.

Уряд прийматиме Державну  цільову економічну  програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення, що дозволить унеможливити «ручне керування» під час розподілу коштів Дорожнього фонду.

«Завдяки спільній роботі Уряду та парламенту ми матимемо можливість реалізовувати масштабні інфраструктурних проєкти шляхом запровадження середньострокових зобов’язань за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг. Головним розпорядникам бюджетних коштів надано право здійснювати платежі протягом поточного бюджетного періоду та/або середньострокового періоду в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України, та обсягу коштів державного дорожнього фонду», - зазначив Міністр інфраструктури.